Що таке LED? Та як він утворюється?

Світлодіод - це напівпровідниковий прилад, що перетворює електричний струм безпосередньо в світлове випромінювання. По-англійськи світлодіод називається light emitting diode, або LED.

Утворюється світлодіод, з напівпровідникового кристала на підкладці, корпусу з контактними виходами і оптичної системи. Сучасні LED мало схожі на перші корпусні LED, що застосовувалися для індикації.

У LED, на відміну від лампи розжарювання або люмінесцентної лампи, електричний струм перетвориться безпосередньо в світлове випромінювання, і теоретично це можна зробити майже без втрат. Дійсно, LED (при належній тепловіддачі) мало нагрівається, що робить його незамінним для деяких додатків. Далі, LED випромінює у вузькій частині спектру, його колір чистий, що особливо цінують дизайнери. LED механічно міцний і винятково надійний, його термін служби може досягати 100 тисяч годин, що майже в 100 разів більше, ніж у лампочки розжарювання, і в 5 - 10 разів більше, ніж у люмінесцентної лампи. Нарешті, LED - низьковольтний електроприлад, а отже, безпечний!!!

Спочатку LED застосовувалися виключно для індикації. Щоб зробити їх придатними для освітлення, необхідно було перш за все навчитися виготовляти білі LED, а також збільшити їх яскравість, а точніше світловіддачу, тобто відношення світлового потоку до споживаної енергії. У 60-х і 70-х роках були створені LED на основі фосфіду і арсеніду галію, що випромінюють в жовто-зеленої, жовтої і червоної областях спектра. Їх застосовували в світлових індикаторах, табло, приладових панелях автомобілів і літаків, рекламних екранах, різних системах візуалізації інформації. За світловіддачі LED обігнали звичайні лампи розжарювання. По довговічності, надійності, безпеки вони теж їх перевершили. Одне було погано - не існувало LED синього, синьо-зеленого і білого кольору.

ЗаіцікавилисьJ?